O terapii

Kraniosakrální (lebko-křížová) terapie

pracuje s kraniosakrálním rytmem, který je součástí všech organismů s mozkem a míchou. Tvoří základ, jež nás drží při životě. Metoda vychází z faktu, že se člověk rodí zdravý, ale vlivem stresu, úrazů nebo i pouhým nesprávným držením těla dochází k narušení kraniosakrálního rytmu, což se projevuje fyzickými či psychickými obtížemi a nemocemi. K tomu všemu se všechny emoční a psychické bloky, traumata, strachy apod. propisují do fyzického těla a naše úžasné a moudré tělo tyto fyzické projevy v sobě uzavře, zapouzdří a drží spoustou energie, aby nás dále neohrožovaly. Tyto bloky často v životě ovlivňují další, na první pohled nesouvisející projevy, a proto je skutečně užitečné je začít řešit.

Často nestačí o svých potížích a emocích jenom mluvit, ale je potřeba je uvolnit z těla. Uvolnit je můžeme tím, že jim dáme pozornost a zůstaneme s nimi, nesnažíme se je zatlačit, změnit ani proti nim bojovat. A naše úžasné a moudré tělo dostane možnost s nimi naložit, tak jak potřebuje, osvobodí se od nich a uvolní spoustu energie, kterou potřebovalo na udržení nábojů pod kontrolou.

Úkolem kraniosakrální terapie je vytvořit prostor pro bezpečné kontaktování zapouzdřených sil a jejich následné uvolnění a odejití, probuzení sebeléčivých sil, harmonizaci kraniosakrálního rytmu a přivedení těla a mysli k vrozenému zdraví.

Až ke kořenům vašich emočních a psychických bloků vás dovedu pomocí vizualizace, kterou kraniosakrální terapii ve vhodných případech doplňuji. Při vizualizaci s klienty kotaktujeme jak reálné osoby (rodiče, partnera/partnerku, sebe sama…), tak i vnitřní  osoby (vnitřní dítě, ženu, muže…).

Myslím, že přijít na kraniosakrální terapii chce občas odvahu ponořit se do svých fyzických, emočních a psychických bloků, protože to může způsobit i nepříjemné prožitky. Ty jsou ale ke konci terapie nahrazeny úžasným pocitem uvolnění, světelnosti, rozprostření a prouděním uvolněné energie, která držela zapouzdřené části a která může být konečně vědomě využitelná. 

Metoda vznikla na počátku 20. století v USA a díky svým účinkům se rozšířila do celého světa. V zahraničí se kraniosakrální terapie vyučuje na fakultách medicíny, u nás patří k alternativním metodám, získává si však stále více příznivců.

Kraniosakrální terapii provádím i na dálku, více informací naleznete zde.

Pro koho je terapie vhodná

Kraniosakrální terapie prospívá všem – dospělým, dětem i těhotným ženám. Obzvláště přínosná je pro klienty s chronickými potížemi (fyzickými, psychickými i emočními).

S čím vám terapie pomůže

  • fyzické potíže (např. bolest hlavy a migrény, bolest zad, poúrazové bolesti, chronická bolest, potíže spojené s nervovým systémem, poruchy rovnováhy, potíže s koordinací, závratě a další)
  • psychosomatické problémy
  • odblokování traumat uložených v podvědomí
  • emoční a psychické bloky (např. strach z budoucnosti týkající se financí, zdraví nebo vztahů; problémy ve vztazích, či potíž navázat nový vztah; traumatický zážitek z porodu dítěte; emoční labilita, či obtěžující negativní emoce; bloky v oblasti sexuality; obava o zdraví blízkých, či o vývoj miminka v těhotenství a další)
  • problémy s otěhotněním nebo impotencí
  • nedostatek životní energie a dlouhodobá únava
  • potíže nespecifického původu

… a probuzení sebeléčivých sil těla

Jak terapie probíhá

Celou terapii provází příjemná relaxační atmosféra. Ležíte na lehátku v poloze na zádech, jste oblečení a přikrytí dekou. Pomocí jemných doteků pracuji s hlavou, trupem i končetinami. Z vašeho těla nic neodebírám ani do něj nic nevkládám, pouze vytvářím prostor pro sebeléčivý proces. Během terapie s klienty mluvím, snažím se udržet jejich vědomí u toho, co se v nich zrovna děje a zároveň hlídám, aby proces probíhal jen natolik intenzivně, nakolik má klient zdroje a odvahu.
Při terapii můžete vnímat vlnění v těle, vibrace probíhající různými směry, pročištění hlavy a mysli, plnění těla energií i chvilkové zesílení bolesti, které vystřídá úlevné uvolnění. Alespoň takto své pocity popisují klienti.

Kontraindikace

Terapie je velmi bezpečná. Kontraindikace nastává pouze ve výjimečných případech akutního charakteru, kdy by nebyla vhodná změna tlakových poměrů v lebce, a to z důvodu nedávného úrazu hlavy a páteře, mozkové příhody, aneurysma nebo hydrocephalu.

Zvýhodněné balíčky / dárkové poukazy

1 terapie

2 500 Kč

(nepřenosný poukaz)

 3 terapie

6 600 Kč

(= 2 200 Kč za 1 terapii)

(nepřenosný poukaz)

5 terapií

10 500 Kč

(= 2 100 Kč za 1 terapii)

(nepřenosný poukaz)