Kraniosakrální terapie vypadá jako terapie řešící hlavně fyzické záležitosti – bolesti hlavy a zad, nepohodlí, vyhozené ploténky… To taky. Překvapivě ale s klienty řeším nejčastěji spíš emoční a psychické bloky (např. strach z budoucnosti týkající se financí, negativní pohled na manžela a jeho schopnosti, traumatický zážitek z porodu svého dítěte, neustálá naštvanost na vše okolo včetně rodiny, emoční blok v oblasti sexuality, obava o vývoj miminka v těhotenství a další). Tyto bloky často v životě ovlivňují řadu dalších, na první pohled nesouvisejících projevů, emocí a potíží, proto je skutečně užitečné si je začít řešit.


Může se zdát, že tyto záležitosti se dají řešit pouze psychoterapií nebo koučinkem, ale kranio s nimi také pracuje skvěle a dokonce právě na ještě hlubší, fyzické úrovni. Všechny emoční a psychické bloky, traumata, strachy apod. se totiž propisují do fyzického těla (ostatně většina nemocí je přisuzována psychosomatice, že). Naše úžasné a moudré tělo tyto fyzické projevy v sobě uzavře, zapouzdří a drží spoustou energie, aby nás dále neohrožovaly.


Před terapií tato témata s klienty otevíráme a hledáme, jaká je ta nejsilnější a prvotní emoce, či projev jejich tématu. Při terapii se pak pozorností kontaktujeme s fyzickými projevy v těle, které souvisejí s těmi emocemi a projevy klientova tématu. Tím, že pozorujeme vjemy v těle se tyto zapouzdřené síly začnou otevírat, uvolňovat a odcházet. I během terapie s klienty mluvím, snažím se udržet jejich vědomí u toho, co se v nich zrovna děje a zároveň hlídám, aby proces probíhal jen natolik intenzivně, nakolik má klient zdroje a sílu. To, že klient cítí, že jsem v procesu s ním a že vytvářím bezpečný prostor pro jeho proces, považuji za velmi důležité a účinné pro bezpečné otevření zapouzdřené síly a následné uvolnění a odejití těchto zapouzdřenin.


Myslím, že jít na kranio chce opravdu odvahu ponořit se do svých emočních a psychických bloků, protože to může způsobit i nepříjemné prožitky. Ty jsou ale ke konci terapie nahrazeny úžasným pocitem uvolnění, světelnosti, rozprostření a prouděním uvolněné energie, která držela zapouzdřené části a která může být konečně pro vás vědomě využitelná. A v dalším životě se pak už jen nestačíte divit, jak jsou najednou původní neřešitelné záležitosti vlastně neskutečně jednoduché.


Pokud víte o svých blocích, které vás dlouhodobě drží při zemi, objednejte se ke mně na kranio a společně je přemůžeme.