Přichází za mnou klientky, s tím, že se nemůžou pohnout v podnikání kupředu, mají strach vyjít s nabídkou ven, mají děsivý pocit z toho, že si službu někdo koupí a nebude s ní spokojený, že je někdo zkopíruje a vydělá na jejich nápadu mnohem víc, že nedokáží dokončit svůj nápad nebo produkt nebo naopak, že ony budou vydělávat mnohem víc než je v jejich rodině běžné…

 


A já se vzápětí zeptám na vztah s rodiči.

 


„Co? S rodiči? To už jsem mnohokrát řešila v jiných terapiích, tam už není co řešit…“

 


„Hmm… tak mi prosím jen ve zkratce řekněte, co jste v dětství zažívala…“

 


A začnou vycházet na povrch věci jako

 


-strach z fyzického, či psychického útoku (je to původem toho strachu, že klient bude nespokojený s vaší službou a bude reagovat nepřiměřeně?)

 


-strach z narušení hranic (je to původem toho strachu, že vám někdo vezme to vaše, co jste vytvořila?)

 


-pocit, že musí být stejně „skromná, hodná a poctivá“ jako matka, či sestra (je to původem toho pocitu, že nemůžete přeci vydělávat víc peněz?).

 


-strach porušit „pravidla, či normu“, protože vše bylo zakázáno (je to původem té neochoty dokončit svůj neotřelý produkt a vyjít s ním ven?)

 


No a cože to během terapie s těmi vyjevenými bloky vlastně děláme, že odchází? Jen s nimi zůstáváme a pozorujeme pocity v těle, kterými se projevují.

 


Bloky jsou jako naše vězení, nepustí nás za hranice a hlavně to dělají pro naši záchranu, takže jsou opravdu sveřepé… A jak říkám – nestačí o nich mluvit, musí se uvolnit z těla.

 


Můžete to zkusit samy na sobě – vizualizujte si pro vás nepříjemnou situaci, nemusíte se do ní zahloubat, jen se na ni naciťte a prozkoumejte vaše emoce a pocity, které vnímáte v těle. A s těmi pocity zůstaňte, jen je pozorujte a nechte vaše moudré tělo, ať vše transformuje tak, jak je pro vás potřebné a bezpečné.

 


Pokud tušíte, že vás  i ve vašem dospělém životě brzdí vzorce, strach a traumata z vašeho dětství a od vašich rodičů, přihlaste se do hluboce transformačního on-line programu „Transformujte vztah s rodiči“, vše pročistěte a vykročte na svou vlastní cestu životem. O programu zjistěte více tady. Těším se.

foto: www.pixabay.com